You are currently viewing VIII Janikowska ZaDyszka już za Nami.

VIII Janikowska ZaDyszka już za Nami.

8 lipca 2023 roku w naszym mieście odbyła się VIII Janikowska ZaDyszka zorganizowana przez Stowarzyszenie Janikowo na Sportowo oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Janikowie. W ramach imprezy odbyły się 3 konkurencje: biegi na dystansie 10 i 5 km oraz marsz Nordic Walking na 5 km. Do udziału w „ZaDyszce” zgłosiło się ponad 300 zawodników z całej Polski. Cieszymy się, że wszystkim uczestnikom mimo upału udało się ukończyć zawody. Po intensywnym i wyczerpującym wysiłku na wszystkich czekała upragniona woda
oraz pożywna wojskowa grochówka i pyszna drożdżówka.

Gośćmi imprezy byli: Burmistrz Miasta i Gminy Janikowo – pan Andrzej Brzeziński, przewodniczący Rady Miejskiej w Janikowie – pan Grzegorz Czerwiński oraz Prezes Zarządu CIECH Soda Polska – pan Tomasz Molenda.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali atrakcyjny pakiet startowy (worek, bidon, ręcznik sportowy, baton i napój energetyczny oraz 1kg soli) ufundowany przez firmę CIECH Soda Polska w Inowrocławiu.

Na koniec, jak co roku, rozlosowane były nagrody spośród uczestników zawodów. Losowanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze i jak zawsze cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Największa impreza biegowa w naszym mieście nie odbyłaby się bez wsparcia i pomocy sponsorów
oraz partnerów, za co serdecznie dziękują organizatorzy. Wszystkich miłośników biegania zapraszamy już za rok do udziału w dziewiątej edycji imprezy.

Galeria : https://photos.app.goo.gl/giHLcjBrsTdZH4X38